İĞNELİ EPİLASYON

İĞNELİ EPİLASYON

İĞNELİ EPİLASYON

igneliepilasyon2 130 yıllık geçmişiyle, halen en etkin ve kalıcı (% 100) epilasyon yöntemi olarak, günümüzde de geçerliliğini korumaktadır. Tedavi edilen bölge ve kıl kalınlığı durumuna göre, ince ve hassas problar aracılığı ile kıl köklerine uygulanan elektrik akımı sayesinde; gelişmekte olan kıl hücreleri geri dönüşümsüz biçimde hasara uğratılır. Bilim adamları, bir asrı aşkın süredir uygulanan elektrolizin, halen rakipsiz olduğunun farkına vararak, en son teknolojilerin yardımıyla yöntemi çok daha kullanışlı, güvenli, etkin ve kolay uygulanabilir hale getirmek için yeni teknolojiler ürettiler. Sistem, kıl kökü harabiyetinin daha kontrollü bir şekilde gerçekleştirilmesi için bir bilgisayar ve monitör eşliğinde çalışmakta ve kanıtlanmış etkinliği ile, elektroliz tedavisinde yeni bir çığır açtığı düşünülmektedir.

igneliepilasyon3Bu sistem ile, kıl köklerinde en doğru noktalara ve de en uygun miktarlarda akım uygulanıp, maximum etkinlik sağlanırken; hasta güvenliği ve kıl köklerinin elektrik akımına duyarlılık dereceleri de tedavi öncesinde “tolerans-duyarlılık testi” ile hesaplanmaktadır. Dolayısıyla eğitimli teknisyenlerin ve uzman yönetiminde, beklenen sonuçların alınması kaçınılmaz olmaktadır.

İğneli Epilasyon: Galvanik Yöntem
Galvanik yöntem, folikül hücreye gönderilen elektrik akımının kimyasal tepkime oluşturarak bölgede yakıcı etki yaratması ve kıl üreten bölgeyi etkisiz hale getirmesidir.
İğneli Epilasyon: Termoliz Yöntem
Termoliz yöntemi 1920’lerde geliştirilmiştir. Gönderilen elektrik akımıyla 48 derece civarında ısı oluşturarak kıl-tüy folüküllerinin yakılmasıdır.
İğneli Epilasyon: Bileşik Yöntem (Blend)
Bu yöntem “Galvanik” ve “Termoliz” yöntemlerinin birleştirilmesinden oluşmuştur. Arthur Hinkel tarafından 1948 yılında geliştirilmiştir

Translate »