KÖK HÜCRE GENÇLİK AŞISI

KÖK HÜCRE GENÇLİK AŞISI

KÖK HÜCRE GENÇLİK AŞISI

Kök Hücre Gençlik Aşısı İle Cildinizi geriye döndürün. Uygulamada hedeflenen, cildin temel dokusu kolojenin üretimini tekrar sağlayıp kişinin doğal hücreleriyle yenilenmesi ve gençleşmesini tetiklemek.

kok_hucreŞimdilik yüz için mümkün olan bu yöntemin hasta için hiçbir zorluğu yok.Bugüne kadar yüz kırışıklıklarını gidermek için  5-6 aylık periyotlarla dolgu maddeleri kullanılmakta idi. Kök Hücre Gençlik Aşısı  yöntemini diğer dolgu maddelerinden ayıran en önemli özelliği; Kendi dokunuzdan elde edildiği için alerji yapmaması ve bulaşıcı hastalık riski bulunmaması. Bilinen dolgu maddelerinin etkisi giderek azalırken Kök Hücre Gençlik Aşısı uygulamasında giderek artan bir etki görülür. Kök Hücre Gençlik Aşısının birinci etkisi oluşmuş kırışıklıkların tedavisini sağlamak, en önemli etkisi de bu yöntemle kişinin kendine ait çoğaltılan hücrelerin cildin yaşlanma sürecini yavaşlatması ve incelmesini engellemesidir.

Kök Hücre Gençlik Aşısı  için bir kaç milimlik güneş hasarı az olan bir bölgesinden (tercih bölgesi kulak arkası) bölgesinden 1- 0.5 cm’lik  bir parçadan alınarak laboratuar koşullarında 3 hafta boyunca binlerce fibro plast hücresi üretiliyor. Kendi hücreleriniz, uygulama kolaylığı açısından dolgu maddesiyle karıştırılarak  yüze enjekte edilerek uygulanıyor. Enjeksiyondan 2 ay sonra fibroblast hücreler, kollojen sentezini arttırmaya “biyolojik saat” ters işlemeye başlıyor. Böylelikle günbegün artan bir iyileşme olur, kırışıklıklar dolar ve kırışıklık derinliği azalır, cilt daha parlak bir görünüm kazanır. Yeni oluşacak kırışıklıklar engellenir.

Cilt Gençleştirme

Cilt gençleştirme olarak kullanılan bu yöntem, akne izlerinin tedavisinde uygulanmaktadır. Akne izlerinin tedavi edilmesinin temel zorluğu ciltte oluşmuş çukurların giderilememesidir. Bu bölgelere yapılan sentetik madde enjeksiyonları cildin hasarlı ve ince olması nedeni ile ciddi komplikasyonlara sebep olmakta, biyolojik dolgu maddeleri ise kısa sürede eridiğinden  tedavilerinde kullanışlı olmamaktadır.

Kök Hücre Gençlik Aşısı cildi destekleyen yapısı ve uzun süreli etkisi ile akne izlerinin tedavisinde yeni ufuklar açmaktadır. Ancak Kök Hücre Gençlik Aşısının en önemli özelliği akne sıkarı içindeki fibroblast popülasyonunu artırarak cildin kendini yenileme kapasitesini artırmasıdır.

Translate »