LENF DRENAJ

LENF DRENAJ

LENF DRENAJ

lenfdrenaj3Drenaj sistemi sayesinde, hücreler arası sıvıdan kan kapillerlerine geçemeyen plazma yatağa aktarılır. Lenfatik sistem, prensip yapısı itibariyle lenfatik damarlar ve lenfatik dokulardan oluşmaktadır. Özellikle selülit, lokal zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarında sonucun kalite ve kalıcılığını arttırmak için uygulanan yöntemdir. Bu yöntem ayak parmak uçlarından itibaren bele kadar uygulanan yoğun bir masaj tekniğine dayalıdır.En önemli özelliği vücutta lokal fazlalık ve selülite yol açan ödem ve toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamaktadır. Selülit ve lokal fazlalık programlarında tek başına uygulanabilmektedir. Günde ortalama 1,5 – 2 litre su içilirse alınacak sonuç mükemmel olacaktır. Son derece dinlendirici ve rahatlatıcı bir masaj yapan cihaz bacaklarda oluşan ağırlık ve ağrı hissinin de azalmasına yardımcı olur. 10-15 Seanslık bir kür sonucunda selülitli dokunun çözüldüğünü ve vücudun forma girdiğini göreceksiniz

Güzelliğiniz ve Selülitleirniz için Lenf Drenaj

Manuel lenf drenaj, lenf sisteminin elle manipüle edilerek bloke olmuş lenf sıvısının serbest akışının sağlanması tekniğine dayanıyor. Sinir sistemine etki ederek ağrıları azaltıyor ve derin rahatlık sağlıyor. Lenf drenajın en önemli özelliği, vücutta lokal kilo ve selülite yol açan ödem ile toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamaktır. Diğer masajlardan ayrılan en önemli farkı, hiçbir ürün kullanılmadan yapılması veya kişinin arzusuna göre selülit giderici yağlar eşliğinde de uygulanıyor olabilmesidir. Bu masaj yöntemi, diğer masajlara oranla çok daha hafif, monoton ve tekrar eden hareketlerden oluşmaktadır. Vücudun uç noktalarından kalbe doğru, lenf akışını takip ederek tek yönlü yapmaktayım.

Lenf Dranaj Faydaları

1. Selülit gidericidir: Yağ hücrelerinin hareketlenmesi ve bedenden atılması, dokuların arasında ki toksinin temizlenmesi selülitin aktif olarak giderilmesinde yardımcı etkenlerdir.
2. Bölgesel incelme: Kan dolaşımını hızlandırarak özel bir basınç tedavisi ve bölgesel zayıflama yöntemidir.Kilo verme ve incelme sağlar.
3. Detoks: Etkili bir detoks kürüdür. Gençleştirici özelliği bulunmaktadır.
4. Varis Giderici: Kılcal damarlarda ve lenf sisteminde ki kan dolaşımını hızlandırarak varis tedavisinde olumlu sonuçlar alınmaktadır. Varisler için kesin çözüm denilebilecek bir yöntemdir.
5. Yağ tedavisi: Basen bölgesinde ve bacaklarda aşırı kilolardan kaynaklanan su ve yağ toplama tedavisidir.
6. Oksijen : Bölgesel kiloları olan kısımların daha fazla oksijen alabilmesini sağlar ve bölgesel metabolizmayı hızlandırır.
7. Cildi canlandırma: Cildin gerginliğini ve canlılığını sağlar. Cilt kırışıklıkları ve çatlaklarına kesin çözüm sağlar.
8. Bacakları şekillendirerek selülit tedavisi sağlar.
9. Tedavi edici: Lenf dranej çeşitli hastalıklar için tedavi edici uygulamadır. Dolaşım bozukluğu çekenler için iyi bir alternatif tedavi yöntemidir.

Translate »