OPT ÜTÜLEME EPİLASYON

OPT ÜTÜLEME EPİLASYON

OPT ÜTÜLEME EPİLASYON

Yoğun Atımlı Işık (IPL), en yaygın olarak güzellik salonlarında estetisyenler tarafından kullanılan kalıcı epilasyon yöntemidir. Ütüleme epilasyon, özel olarak imal edilmiş xenon flaş lambası ve odaklama optikleri ile enerji iletimini sağlayan yüksek teknolojiye sahip bir sistemidir.Odaklanmış geniş spektrumlu ışık cilt yüzeyine uygulanır. Bu ışık tüy yuvasına veya tüyün köküne çarpıncaya kadar cilt üzerinde gezer.
Kök genelde tüy yuvasının diğer kısımlarına göre melaninin en yoğun konsantrasyona sahip olduğu yerdir. Işık, ısı enerjisine dönüşürken, kök ve tüy yuvasının büyük bir kısmı anında buharlaşır. Tüy tarafından yayılan yoğun ısı, tüy üreten biyolojik yapıyı veya tüm tüy folikülünü imha eder. Işık – ısı dönüşümü doğrudan folikülü besleyen koyu renk kapilerdeki besleyici kanın üzerinde gerçekleşir. ÜTÜLEME + OPT Epilasyon cihazı seans başı ve total atım sayısını takip edebilme özelliğine sahiptir.

Ütüleme epilasyon yöntemi nasıldır ve acı hissedilir mi?
Ütüleme epilasyon yöntemi sayesinde dört mevsim, her cilt tonuna işlem yapılmaktadır. seanslar ütüleme eylemine benzeyen uygulama ile konfor içinde ve kısa sürede gerçekleşir. uygulama aparatında temasla soğutma sistemi bulunur bu nedenle kişi uygulama esnasında kendisini masaj rahatlığında hisseder. adındanda anlaşıldığı gibi kişi hafif ısı hissetmektedir.acı yoktur.
Ütüleme epilasyon hangi bölgelere uygulanır?
Gözümüze koruyucu bir gözlük takılıp vücudun her bölgesine yapılabilir.

Ütüleme epilasyonu erkekler yaptırabilir mi?
Söz konusu istenmeyen tüy olduğunda bayanlar kadar erkekler de epilasyon uygulaması yaptırmaktadır. En fazla tercih edilen bölgeler sakal üzeri (elmacık kemiği), kaş arası, ense, boyun, ellerdeki tüyler, omuz, sırt ve göğüs bölgeleridir.

Ütüleme epilasyon batık kıllara yapılabilir mi?
Batık kıllar için en uygun metot OPT ütüleme epilasyondur. Kıllar ortadan kalktıkça batık sorunu düzelecek ve cilt pürüzsüz hale gelecektir.
Ütüleme epilasyon hormonal bozukluğunda yaptırabilir mi?
Hormonal bozukluğuna bağlı aşırı veya erkek tipi kıllanmada ilaç tedavisi ile kombine bir şekilde ütüleme epilasyon uygulaması yapılmalıdır. Bu kişilerde genellikle seans sayısı normale göre daha fazla olur.

Ütüleme epilasyon neden tek seans değildir?
Çünkü kıl kökleri aynı büyüme evresinde değildir. Uygulama yapılırken olgun dönem dediğimiz anagen dönemde olan kıl kökleri etkilenirken; katagen büyümenin durduğu evre ve telogen dönem dediğimiz dinlenme evresinde olan kıl kökleri etkilenmez. Etkilenmeyen kıllar için de bir süre sonra tekrar seans uygulanır.

Ütüleme epilasyonun sonucu kalıcı mıdır?
Ütüleme sistemleri ile yapılan tüylerin yok edilmesi uygulamasının sonuçları %80-90 oranında kalıcıdır. %10-20 kişide seanslar bittikten bir süre sonra tekrar seyrek olarak tüyler çıkabilir. Bu yeni çıkan tüylere de 1-2 seans uygulama gerekebilir.

Ütüleme epilasyon sonrasında nelere dikkat edilmelidir?
Günlük yaşamı etkilememektedir. OPT ütüleme epilasyondan hemen sonra cilt üzerinde en fazla birkaç saat içerisinde geçecek şekilde hafif bir güneş yanığına benzeyen bir yanma hissi ve kızarıklık oluşabilir, ortalama iki saat sonra kaybolur. Uygulamadan sonra ilk 24 saat sıcak su, kese lif gibi uygulamalardan uzak durulması gerekmektedir.

Ütüleme Epilasyon Hangi Durumlarda Uygulanmaz?
• Kanser (Özellikle cilt kanseri)
• Gebelik
• Kontrol altına alınamayan şeker hastalığı
• Epilepsi (sara)
• Uygulama bölgesinde uçuk varsa
• Son altı ay içinde Roaccutane kullanmış olanlar.

Translate »